Древній Лучеськ (частина 1)


Древній лучеськ= (частина= 1)
Що там можна побачити?

Мандрівку Луцьком я б радив розпочати з центрального проспекту Волі.

Проспект волі
Проспект Волі
Кілька років тому його значно розширили і відреставрували, тому лучани справедливо пишаються ним і називають «по-справжньому європейським». Він приваблює різнобарвними будинками, численними квітниками, фонтанною композицією з видом на парк ім. Лесі Українки. Тут же знаходиться помпезний головний корпус Волинського національного університету (колишній обком компартії),
Фонтани в= центрі,= на= фоні= –= волинський= національний= університет= ім.= лесі= українки
Фонтани в центрі, на фоні – Волинський національний університет ім. Лесі Українки
а відразу за ним – Музей волинської ікони (працює з 10 до 18, вихідний середа, субота).

Рухаючись по проспекту Волі в центр ви вийдете до величного Свято-Троїцького кафедрального собору (18 ст.),

Свято-Троїцький кафедральний= собор
Свято-Троїцький кафедральний собор
а звідси потрапите на пішохідну вулицю Лесі Українки. На цій вулиці багато старовинних будинків і завжди людно – тут дійсно приємно пройтися у тіні дерев, без надокучливих машин.
Пішохідна вулиця= лесі= українки
Пішохідна вулиця Лесі Українки
Вулиця Лесі Українки виходить прямо в історико-культурний заповідник Старе Місто…

І ось ви у перлині Луцька – замку Любарта (за іменем правителя Галицько-Волинської держави).

Вхід у= замок= любарта
Вхід у замок Любарта
Відчуття, ніби опинилися у середньовіччі. Адже замок був збудований в 13-14 столітті, навколо нього немає нових будівель, все залишилося практично таким, як було колись. Замок складається з трьох веж, об’єднаних муром.
Всередині замку= любарта
Всередині замку Любарта
На території замку є художній музей та музей книги. Можна походити по мурах замку, звідки добре видно сучасний Луцьк. На одній з веж є колекція дзвонів. Час від часу тут проводяться рицарські турніри. Вхід у замок коштує 4 гривні (для дітей – 2). Замок відчинений щоденно з 10 до 19 години.
У цій= вежі= замку= любарта= знаходиться= колекція= дзвонів
У цій вежі замку Любарта знаходиться колекція дзвонів

Пройшовши закладеною старою бруківкою площею від замку ви потрапляєте до поважної будови римо-католицького костелу Петра і Павла з дзвіницею навпроти (храм збудовано в 1606, дзвіниця в 1539).

Костел петра= і= павла
Костел Петра і Павла
Костел діючий, крім того тут регулярно проводяться концерти органної музики. Біля костелу люблять працювати художники – адже разом з замком на задньому плані він створює чудову композицію. Також збоку знаходиться вхід у підземелля, кажуть – чотирирівневе, і у період торгівельного розквіту міста в 16 ст. воно використовувалося як склади, а пізніше також як в’язниця. Зараз воно не завжди відкрите, але якщо буде нагода спуститися – рекомендую. Хоча біля входу висить веселе оголошення (українською і російською мовами): «Вхід до підземелля у випившому і нетверезому стані заборонено!», під землею стає моторошно від вигляду тісної одиночної камери в’язня, у якій він проводив роки…

Продовження буде...

ogo.ua