Ракета «Союз» заглохла в польоті після старту. Екіпаж аварійно катапультованоНезабаром після старту з космодрому Байконур в Казахстані російської ракети-носія Союз-ФГ, яка повинна була вивести на орбіту корабель Союз МС-10 з двома членами екіпажу для МКС, на прискорювачі другого ступеня сталося аварійне відключення двигунів.


Інцидент стався, судячи з розмов в трансляції запуску, відразу після відділення першого ступеня на висоті приблизно 90-100 км. Вибуху або руйнування конструкцій не було — просто перестав функціонувати один з вузлів, пишуть російські ЗМІ.


Члени екіпажу повідомили, що досягли стану невагомості, проте корабель вийшов на балістичну траєкторію, через що їм довелося здійснити аварійне приземлення при підвищених перевантаженнях. Про те, що воно відбулося, в 12:23 дня повідомила прес-служба Роскосмосу.


"Екіпаж корабля живий і вийшов на зв’язок", — відзначили там.


На місце вилетіли вертольоти рятувальників.


Незабаром після повідомлення про аварію в трансляції залишилося лише відео з центру управління польотами в Х’юстоні, яке не супроводжувалося коментарями. Як підтвердила незабаром після інциденту коментатор з NASA, корабель не долетить до Міжнародної космічної станції, а спусковий апарат зробить аварійну посадку.


На борту корабля — члени тепер уже зірваної експедиції МКС-57/58: американський астронавт Нік Хейг і росіянин Алєксєй Овчінін.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/raketa-soyuz-zaglokhla-v-polot-na-start-ek-pazh-avar-ino-katapultovano”