Ім’я заради кар’єри


Що потрібно для того, аби стати “зіркою”? Звісно, перш за все голос і грошовитий спонсор. Але чи не найголовнішою складовою успіху є вдале сценічне ім’я. За аналогією – як ви “зірку” назвете, так вона і заспіває. Вони повинні бути милозвучні і добре запам’ятовуватися. На жаль, не кожному співакові випадає мати таке щастя. Тож доводиться “коригувати” свої немилозвучні і банальні (для естради) імена та прізвища. Наш кореспондент вирішив покопирсатися у таємному житті “зірок”, щоби дізнатися, хто є хто.

Він – Дятлов, Лорак – Куєк

Якщо б влаштовувався конкурс на найсмішніше і найнедоречніше прізвище серед українських виконавців, то, однозначно, перші місця у ньому б посіли Лері Він і Ані Лорак. Романтик із Вінниці, який заполонив жіночі серця своїм романтичним іміджем, насправді називається Валерій Дятлов. Що ж до Ані Лорак, то зі справжнім прізвищем у шоу-бізнесі їй би точно нічого не світило. Адже прізвище Куєк не те, що не звучить, а ще й викликає непристойні асоціації, мало сумісні із запальною дівчиною.

Не легше в цьому плані було і “богині” сцени Таїсії Повалій. Просто Тая носила від роду дещо нудне ім’я Тетяна, а її прізвище Мокляк, напевно, не раз було приводом її шкільних друзів для жартів. Таким же об’єктом виступав, напевно, і Юрко Юрченко, допоки не позбавився у своєму паспорті запису у колонці “прізвище” – Нечистяк. А от ким були родичі Наталки Могилевської, можна лише здогадуватися, бо насправді Могилевська утворилось після корегування справжнього прізвища Могила. Таке прізвище могло б притягнути на концерти Наталки лише некрофілів.

Про Інессу Данилову ніхто точно не чув, а от про Асію Ахат, яка вправно виграє на своїй скрипочці і так вдало “замаскувалась”, знають усі. Не комфортно почувалася і Наталка Поривай, допоки не стала Наташою Корольовою. Ніхто б не звернув увагу і на Олену Петрову, яка зараз “світиться” на сцені під псевдонімом Астрая. Свою оригінальність проявила і Наталія Агунова, сформувавши свій сценічний образ у Каріні Плай.

Які тільки неймовірні псевдоніми можуть вигадати собі наші музичні світила, щоб не афішувати справжнього імені і прізвища. Так, два фронтмени із гурту “Танок На Майдані Конго” Фагот і Фоззі насправді є Олегом Михайлютою і Олександром Сидоренком. Навіть Дизель і Мурік із гурту “Грін Грей” одержали при народження банальні імена – Андрій Яценко і Діма Муравецький.

Звісно, що не лише наші вітчизняні зірки вирізняються дотепними справжніми прізвищами. Таких багато і на російській естраді. Так, найбільші баталії з справжніми прізвищами розігрались щодо двох пристарілих зірок російської поп-сцени – Алли Пугачової і Ірини Алєгрової. Деякі джерела стверджують, що насправді вони Алла Повзнер і Інесса Климчик, хоча самі поп-діви категорично це заперечують.

Не кожному відомо, що справжнє прізвище Олександра Малініна – Вигузов, а В’яче слава Добриніна – Антонов. Інші співаки теж непогано “загримувалися” під сценічними образами. Так, Маша Распутіна – це Алла Агєєва, Богдан Тітомир – Олег Титоренко, Леонід Агутін – Леонтій Чижов, Влад Сташевський – В’ячеслав Твєрдохлєбов, Олена Апіна – Олена Лєвочкіна, Кріс Кельмі – Анатолій Калінкін, Надія Бабкіна – Надія Засєдатєлєва.

Якщо подивитись на більш молодих співаків, то їм також довелося довгенько подумати, як краще замінити і приховати своє справжнє ім’я і прізвища. Популярний у середовищі малолітніх дівчаток Андрій Губін у дитинстві називався Андрієм Клементьєвим, репер ДеЦл – Кирилом Толмацкім. “Чорну ворону” Лінду батьки нарекли Світланою Гейман. “Іхтіандра” російської естради Вітаса насправді називають Віталієм Грачовим, Данко – Олександр Фадеєв, Оскара – Шаміль Малкандуєв. Дуже звучне справжнє прізвище у знаменитого Андрія Разіна, творця популярного 15 років тому “Ласкового мая” – Вадім Криворотов. Непогану популярність на своєму “спортивному” псевдонімі заробив Найк Борзов, який насправді є всього-на всього Миколаєм Барашком.

Ось такі от вони насправді, кумири. За зміну імен і прізвищ засуджувати їх важко. Адже не виключено, якби вони виступали під справжніми іменами, на їхні концерти ходили б як на вечори гумору.